מהו עש?

העש הוא חרק מעופף דמוי פרפר צבעו חום-אפור. רוב מיני העשים הם יצורים ליליים, אך יש גם מינים הפעילים לאורך היום. מחזור החיים של העש הוא גלגול מלא – הנקבה מטילה עד 400 ביצים באזור עם מזון, תוך ארבעה ימים בוקעים הזחלים טרם התגלמות הזחלים הם עוזבים את המזון לאתר התגלמות בתוך פקעות המשי שהם טווים. בעש הבגדים הזחלים נראים בדרך כלל כמו כדורי צמר כיוון שהזחל טווה סביב גופו חוטים – שלב ההתגלמות. מחזור דור כ-30 יום.

האם העש מסוכן לאדם?

עשים רבים מזיקים לגידולים חקלאיים, בגדים, בדים, ומזון.

שני סוגי העשים המזיקים ביותר הם עש הבגדים ועש המזון

עש הבגדים ניזון מאריגים העשויים כותנה, צמר ומשי. העש נמשך בעיקר לבגדים אשר יש עליהם שאריות מזון או כתמי זיעה. התרבות העש מהירה מאוד וניתן להבחין בסימני פגיעות העש שנותרו על הבגדים כמו חורים. את עש הבגדים ניתן בדרך כלל למצוא בארון הבגדים, אך צריך לחפש בו היטב כיוון שהעשים מתרחקים או מסתתרים מן האור. עש המזון נמצא בדרך כלל באזור המטבח וניזון מהמזון שהוא מוצא שם. הסימנים להמצאות עש המזון במטבח הם: פרפרים קטנים בארונות, תולעים בשקיות מזון, חורים באריזות המזון או אפר, לעיתים ניתן לזהות גם ביצים לבנות. עשי המזון מגיעים לפעמים בתוך שקיות המזון שאנו רוכשים לכן מומלץ לבדוק אותן בטרם/ לאחר הקנייה כדי להימנע מהתפשטותם במטבח. העש יכול לחורר את שקיות הניילון ובכך להיכנס לתוכן, לכן מומלץ לאחסן את המזון בצנצנות זכוכית אטומות.

דרכי הטיפול בעשים שהחברה מציעה:

יש כמה דרכי טיפול בעש הבגדים. אפשר לטפל על ידי מלכודות פרומונים אשר מושכת את העשים הבוגרים בלבד למדבקות הדבק. בשלב ההתגלמות של הזחלים יש לבצע ריסוס ולהעביר את הבגדים למייבש כביסה בחום של 60 מעלות או להעביר את הבגדים לשקיות אטומות ולבצע טיפול באנוקסיה (שלילת חמצן ע"י טיפול בCO2) או טיפול ע"י כדורים שמכניסים לתוך השקית האטומה והם מפרקים את החמצן.
טיפול בעש המזון- יש לעבור על המזון היבש ולבדוק כל קופסה ולזרוק את כל מה שנגוע לפח חיצוני, לאחר מכן להוציא הכול מהארון ולבצע ריסוס בארון ובתקרה של האזור הנגוע.

שירותים בפריסה ארצית

למה דווקא אנחנו?

שירות בפריסה ארצית

סניף מרכז - 054-2000024
סניף ירושלים - 054-4765717
סניף דרום - 053-7783570

חומרים ידידותיים לסביבה

אנו בטרופיגן משתמשים בחומרים ידידותיים
לסביבה עם רמות סיכון נמוכות לאדם ולחיות.

זמינים 24/7

בטרופיגן תקבלו שירות מהיר,
אדיב תוך כדי הגעה ללקוח בזמן.

5 שנות אחריות על טרמיטים

טרופיגן מעניקים לכם 5 שנות אחריות
על הדברת טרמיטים

צריכים להזמין מדביר?